Destek Hattı
Menü
Sosyal Medya
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Yanık Bası Giysisi
Yanık Bası Giysisi
2019-09-13

     Yanık tedavisinden bahsederken yanık vakasının derecesi önemlidir. 2.derece ve 3.deree yanıkların tedavisi iki aşamalı bir tedavidir. 1. aşamada yanıktan dolayı açılan yaraların tedavisi yapılır. Bu aşama yara kapanana kadar devam eder. 2.aşamada ise artık açık yara yoktur. Yaranın kapandığı bölge pembeleşmiştir ve bu bölge cilt dokusu üzerine çıkmaya devam eder. Bu duruma hipertrofik skar denmektedir.Bu durumun tedavisi için silikon tabakalar ve kompresyon giysileri kullanılır. 

     Skarlı bölgeye denk gelecek şekilde silikon uygulanmış kompresyon giysisi ya da yanık bası giysisi tedavide kullanımı en etkin giysidir. Giyside kullanılan silikonun dikişsiz olarak bütünleştirilmiş olması kullanım açısından hastayı rahatsız etmez. Dikişlerin vereceği rahatsızlık ortaya çıkmaz. 

     Yanık bası giysisi kişiye özel yapılmaktadır. kişinin ölçüleriyle örülür ve uzuv bağlantı noktalarından gerekliyse birleştirilir. Ismarlama kompresyon giysisi olmasından dolayı hastayla bütünleşir. Dünya standartlarında kompresyon giysilerinde tadilat yapılmaz. Bunun nedeni yapılacak tadilatın bası bütünlüğünü bozacak olmasıdır. Tadilat gerektiren ürünler etkin tedaviye yardımcı olmaz. Hatta tedaviyi yavaşlattığı veya yapmadığı birçok vaka mevcuttur. 

     Sonuç olarak yanık bası giysisi silikonlu (dikişsiz) olmalıdır. Genellikle uzuv uç noktalarından parmaklar, eller ve ayak parmaklarında dikiş olmamaktadır.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et